BAYRAM ÖNCESİ ET FİYATLARI ARTTI

15 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 6 kez izlendi, 0 yorum yapıldı.

Açıklama

Et tüketiminin arttığı bayram öncesinde dana etine zam geldi. Yenidüzen gazetesinin haberine göre, dana karkasın kilosu 2 TL’lik zam ile 25 TL’den 27 TL’ye yükseldi. Dana eti fiyatlarında ise ortalama 4 ila 7 TL arasında artış yaşandı. Buna göre kasap reyonlarında kilosu 45 TL’ye satılan Dana eti fiyatı 49TL’ye yükseldi. Dana kıymanın fiyatı ise 45 TL’den 47 TL’ye çıktı. Kuzu pirzola 60 TL, kıyma ise 44,90 TL olan reyon fiyatlarında bir değişiklik yaşanmadığı görüldü. Kasaplar Birliği Başkanı Halil Akbıçak, yapılan artışın piyasadaki hayvan sıkıntısından kaynaklandığını belirtirken, “Kesime göre üretim az, o yüzden bu artış yaşandı. Üretim çok azaldı, üreticiler de haklı, her şey pahalı…” dedi. Piyasadaki hayvan sıkıntısından dolayı artış yaşandığını ifade eden Akbıçak, “Piyasada havan olmadığı için bu sıkıntı yaşandı. Bayramdan sonra da kuzu fiyatlarında artış yaşanacak” dedi.
Öte yandan, Yenidüzen’in 8 Haziran Cuma günü bazı market kasaplarından aldığı et fiyatlarının yapılan artışla birlikte birkaç gün geçmesine rağmen 8 ila 11 TL arasında yükseldiğini gözlemledi. 8 Haziran’da Dana Kıyma’nın market fiyatlarındaki kilosu 48 TL iken yapılan artış ile fiyatlar reyonlarda 59 TL’yi gördü.

Kategori : Genel

Facebook İle Yorum Yapın

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Etiketler :

Video Kategorileri

Son Yapılan Yorumlar

Ortadoğu Akvaryum Tropikal Balık Üretim Merkezi (tropical fish) için Yashar diyorki;

Merhaba. Benim ismim yashar. Iran da akvarium baliklari uzerinde calisiorum. Sizin uretim yaptiniz balik lar hakinda bilgi istirum. Telefon numaram +989143120810 Telegram ve what's up dan bana bali

4 ayaklı yılan görenleri hayrete düşürdü ! için hayvanlar diyorki;

Yılan değil bu kertenkele

Bir buffalo 20 aslana karşı ne yapabilir için Ramazan diyorki;

Çok güzel!