Sıvı solucan gübresi yapımı

14 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 713 kez izlendi, 0 yorum yapıldı.

Açıklama

Solon sıvısını ve katı solucan gübresini kullanarak 3 değişik bakteri çalıştırdık. Önümüzdeki günlerde bitkiler üzerindeki etkilerinin videosunu paylaşacağım. Katı solucan gübresinin toprak Ph na etkisi ile sıvı solucan gübresinin farkının videosunudu arge çalışmalarımız sonuçlandığında değerli üreticilerimizin kullanımına sunalacak. Bugüne kadar efsaneler anlatıldı. Hiç kimse toprak Ph ı üzerindeki etkisi ve karşılaştırmalı çalışmalar yayınlanmadı. herhangi
En basit deneyi üretici kendisi yapabilir nasılmı, meraya yani hiç ürün ekilmemiş alana Solucan gübresi ile ürün ekin. Aynı ürün den devamlı ekilen alana geleneksel şekilde ekim yapılarak sonuç gözlemlenebilir. Çok yakında deneyimizin fotoğrafı yayınlanacak. Yani ürünün kalitesi ve miktarı istenilen düzeyde olabilmesi için bitki besin elementleri ile beslenmeli sıvı solucan gübresi bunun için önemli.
Evet solucan gübresi önemli ama sıvısı ile birlikte. Ve inşallah 3 yıllık arge çalışmalarımız sonuçlanmak üzere. Şu anda ürettiğimiz sıvı gübre üç aydır bakteriler çalışıyor. Veee gübremiz durduça kalitesi artıyor. Yani bakteri sayısı artıyor. Birilerinin dediği gibi 24 saatte raf ömrü bitmiyor.
Ürünümüzü kendimiz sizinle birlikte karşılaştırmalı olarak kullanmayı öneriyoruz.
Sonuçta Gübre maliyetini artırma dan ürün miktarını ve kalitesini artırmayı taahhüt ediyoruz.
Özellikle seralar, pancar , mısır, ve meyva bahçelerinde karşılaştırmalı denemeler için kısa zamanda deneme ürünlerimizi hazırlamaya çalışıyoruz.
Resimdede görüldüğü üzere bakterilerimiz makro ve mikro elementler ile birlikte çalışıyor. bizi en çok zorlayan bitki besin elementleri ile birlikte çalıştırmak oldu ama başardık. özellikle seralarda ve süs bitkilerinde yaptığımız çalışmalar şaşırtıcı sonuçlar veriyor.
Tahıl için bir dekarlık yani 1000 metrekarede işlenebilen üç bin ton toprak vardır. (Ağaçlar için otuz bin ton) Birbaşka değişle bir metrekarede üç ton toprak var demektir. 1000 Metrekareye 200 kg solucan gübresi atacaksınız üç bin ton toprağı verimli hale getireceksiniz. Bunun içindirki bu iş öyle ezbere yapılacak bir iş değildir. Toprakta yoğrulmayan arazisinin başına gidip bitkisine bakmadan , kimya ve bitki bilgisi olmadan bu işte ahkam kesenler kusura bakmasınlar sadece ticari maksatla bu işi yapıyorlar demektir. Çiftcinin kandırılmaya mecali kalmamıştır. Haklıda. Çünkü hiç bilimsel veriye dayanmayan o kadar çok ürün satın aldı ve bir o kadarda hayal kırıklığı yaşadı ne dese haklıdır. Yine birileri 5 yıl kullanılırsa toprak Ph ‘ı düzenlenirmiş. yahu bu araştırmayı kim nerede ne zaman yapmış belli değil. Iranda tek yıllık çalışma var. Dekara yaklaşık 700 kg kullanılmış sonucu katının ürüne etkisi açısından değerlendirilmiş Ph açısından değerlendirme yok. Ayrıca anadoluda meralardan alınan toprakların Ph’ı 7,5 in altında çıkmıyor. Demekki Ph sadece kimyasal gübreye bağlı değil. Böyle bir araziye tahıl ekiyorsunuz ( meradan yeni sürerek tarlaya katılan alan) bakıyorsunuz ürün farkı çok az. Öyle ise makro ve mikro elementlerle besleme yapmak gerekiyor. Ne ile doğal ile , doğal olan ne solucan gübresi nasıl bakteri sayısınca en zengin ve makro ve mikro elementleri yeterince ihtiva eden olmalı. Piyasadakilerin iki tanesini sıvı solucan gübresinin analizini yaptırdık birinde canlı bakteri bulunamadı diğerinde çok yetersiz olduğunu görüldü. Ne yazıkki bakanlığımızda katı gübreye ısıl işlem şartı getirmiş, olan bakteride ölüyor. Çok acil bunun değiştirilmesi gerekiyor. Biyokimycılarla mutlaka bakanlık konuyu ele almalı.
Bu tür olumsuzlukların önüne geçebilmek için çok titiz çalışıyoruz. Yani toprağa canlı bakteri üretiyoruz. Ve denemeleri sizin alanınızda sizin ile birlikte yaparak sonucu sizinle birlikte değerlendirip göreceğiz. Çünkü biz ürünümüze güveniyoruz.
Bende yapmak istiyorum diyenler için Solucan satışımız mevcuttur. 1000 solucana kadar 10 kg mama ile birlikte 150TL. 5000 adet 400 TL 10000 adet 700 TL onbin ve üzeri 5 kuruş. Kargo alıcıya aittir. 100 000 ve ve üzerine nakliye kurulum ve bir aylik mama firmamıza aittir.
Enzimli gübre yapımının ayrıntılı video çekimi yapılır yapılmaz sitemizde yayınlayacağız inşaallah. Solucan , kompos , sıvı gübre extratı, katı gübre, ve diğer kafanıza takılan sorular hakkında Bilgi paylaşımı için 0544 609 76 77 Numaralı telofonu arayabilirsiniz.
Diğer videolarımızı kaçırmamak için Abone olmayı uutmayın.
Bo l ürün ve kazançlı günlerde görüşmek dileği ile. Kemal KATIPLER. Can DAĞLI Doğukaan DAĞLI

Kategori : Genel

Facebook İle Yorum Yapın

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Etiketler :

Video Kategorileri

Son Yapılan Yorumlar

Ortadoğu Akvaryum Tropikal Balık Üretim Merkezi (tropical fish) için Yashar diyorki;

Merhaba. Benim ismim yashar. Iran da akvarium baliklari uzerinde calisiorum. Sizin uretim yaptiniz balik lar hakinda bilgi istirum. Telefon numaram +989143120810 Telegram ve what's up dan bana bali

4 ayaklı yılan görenleri hayrete düşürdü ! için hayvanlar diyorki;

Yılan değil bu kertenkele

Bir buffalo 20 aslana karşı ne yapabilir için Ramazan diyorki;

Çok güzel!